FOTRI SÚ LOTRI

Že by sa konečne zblížili? Aspoň kvôli deťom?
Najhoršie veci v živote Grega Jebala (Ben Stiller) je jeho svokor Jack Byrnes (Robert De Niro). Na to si už za tú dobu, čo žije s dcérou bývalého elitného agenta tajných služieb stačil zvyknúť. Vzťah vzájomne trpenej tolerancie prežil fázu zoznamovania, svadobných príprav, dokonca i vzájomného stretnutia rodičov Grega a jeho ženy Pam (Teri Polo). V tretej časti Jebalovic komediálnej rodinnej kroniky sa však schyľuje k Veľkému tresku. Greg sa chce konečne stať neformálnou hlavou rodinného klanu, čomu sa Jack pochopiteľne zubami nechtami bráni.
U Jebalov práve zaklopala na dvere kríza stredného veku. Greg už prišiel na to, že povolanie zdravotný brat nie je to, čo by z neho v očiach jeho päťročných dvojčiat robilo hviezdu, a hlavne nesype toľko, koľko by rodinný rozpočet potreboval. Začne si preto po práci privyrábať v jednej farmaceutickej firme, čo prebudí radary podozrievavého svokra, obzvlášť keď zistí, že tamojšia Gregova nadriadená (Jessica Alba) je viac než rozkošná. Nielen podozrenie z nevery rozjatrí klímu gigantického rodinného stretnutia, ktoré sa uskutoční na počesť oslavy piatych narodenín malých Jebalov. Pozvanie na oslavu prijme i Pamin bývalý priateľ Kevin (Owen Wilson), Jackov veľký favorit, ktorý sa rozhodne prebudiť bývalé vášne, napriek snubnému prstienku na Paminom prste. V dusnej atmosfére sa Greg definitívne rozhodne ukázať celému svetu a predovšetkým svokrovi, že je pravou hlavou rodiny, avšak prostriedky, ktoré pre to zvolí, vytvoria reťazec katastrofálne komických situácií, ktoré jeho autoritu rozhodne neposilnia.
„Medzi druhou časťou a aktuálnym pokračovaním ubehlo päť rokov, počas ktorých sa z Grega a Pam stali rodičia. Aj keď Jack už vzal Grega na milosť, ten má stále pocit, že mu musí niečo dokazovať. Naviac – v živote nemáte nikdy nič isté,“ hovorí o filme Fotri sú lotri jeho režisér Paul Weitz (komédia Ako na vec a V dobrej spoločnosti).
Isté je len to, že sa komédie Fotri sú lotri môže pýšiť mimoriadne reprezentatívnou hereckou zostavou, v ktorej hviezdy minulých častí okrem už spomenutej Jessicy Alby doplňujú napríklad Laura Dern či Hervey Keitel.

Réžia: Paul Weitz
Scenár: John Hamburg
Hudba: Stephen Trask
Hrajú: Ben Stiller, Teri Polo, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Barbra Streissand, Jessica Alba, Harvey Keitel, Harvey Keitel, Laura Dern, Owen Wilson

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sleduj 7 dní zdarma