Pot a krv

Film Pot a krv.
Keď to nemôžeš mať, musíš si to vziať. Dá sa dostať ku šťastiu skratkou? Explozívny režisér Michael Bay vo veľmi čiernom akčnom krimi Pot a krv dokazuje, že to nejde. Spolu s ním vás o tom presvedčí Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v rolách urastených chlapcov z posilňovne, ktorí sa skratkou k Americkému snu vydali do pekiel, kde sa k vyššie uvedeným telesným tekutinám pridali aj slzy. Ich slzy.
Daniel Lugo ( Mark Wahlberg ) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Pretože verí, že mu to celkom páli, vymyslí plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana ( Anthony Mackie ), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula ( Dwayne Johnson ), z ktorého sa vo väzení stal veľmi veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý.
Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa ( Tony Shalhoub ) a za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku. Smršť šialených, násilných a tragikomických akcií, ktorú prvé šliapnutie vedľa vyvolá, vás donúti silne pochybovať o tom, že tento film skutočne vznikol podľa skutočných udalostí, ako tvrdí režisér Michael Bay. A hneď jedným dychom dodáva, že toto je ten typ príbehu, ktorý by si žiadny
scenárista nedovolil vymyslieť.
Bay si k neposlušným svalovcom odskočil od veľmi úspešnej ságy Transformers. „Ich svet je jasne rozdelený na čierny a biely, Pot a krv je ale plný šedi. Myslím, že divákov znepokojí pohľad na „hrdinov“, ktorí cez týždeň žmýkajú z ľudí výkupné a cez víkend robia grilovačku pre susedov,“ hovorí režisér.

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sleduj 7 dní zdarma