VODA PRE SLONY

Výpravná romanca z cirkusového prostredia 30. rokov minulého storočia o zakázanej láske, ktorá sa zrodí na magickom mieste plnom dobrodružstiev, zázrakov a nebezpečenstva, vznikla podľa celosvetového knižného bestselleru Sary Gruenovej. Hlavné role stvárnili držiteľka Oscara Reese Witherspoon a hviezda ságy Zatmenie Robert Pattison.
Jacob Jankowski (Robert Pattison) skladal záverečné skúšky na veterine, keď sa dozvedel, že pri automobilovej nehode zomreli obaja jeho rodičia. Bez rodiny a bez peňazí Jacob netušil ako ďalej, ale osud ho zavial do vlaku svetového cirkusu Benzini. Hospodárska kríza práve vrcholila a pre Jacoba, rovnako ako pre spústu ďalších, cirkus znamenal spásu, i keď to bol svet s úzko vymedzenými iracionálnymi pravidlami, s vlastným pojatím života i smrti. Ako takmer doštudovaný veterinár dostal Jacob na starosti cirkusový zverinec vrátane cirkusových koní krásnej krasojazdkyne a hviezdy voľnej drezúry Marlen (Reese Witherspoon). Marlen k cirkusu priviedla láska k nesprávnemu mužovi, charizmatickému, ale zvrhlému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobom ju od počiatku spájala nielen láska k zvieratám, ale tiež vzťah k slonici Rosie, ktorá sa do cirkusu dostala ako obrovská šedivá nádej, nové číslo, ktoré malo cirkus zachrániť pred úpadkom. Ako ale s Rosie číslo nacvičiť, keď nebola schopná počúvnuť ani jednoduché príkazy? Puto, ktoré medzi touto nesúrodou trojicou postupne vzniklo, bolo založené na dôvere a láske a nakoniec sa pre všetkých troch stalo jedinou nádejou na prežitie.
Kniha Voda pre slony sa po vydaní v roku 2006 držala 12 týždňov v rebríčku bestsellerov podľa novín New York Times. Čitatelia sa dodnes stotožňujú s hlavnými postavami, ich nadšením, chuťou do života a druhou šancou, ktorú chytia a nepustia. „Voda pre slony je o láske vo všetkých formách – o láske medzi mužom a ženou, uprostred rodiny a medzi ľuďmi a zvieratami“, hovorí spisovateľka Sara Gruenová. Predstaviteľka hlavnej role Reese Whiterspoonová dodáva: „Je to krásny príbeh o láske, nádeji, spáse, druhých šanciach a nájdení skutočného šťastia!“

Réžia: Francis Lawrence
Scenár: Richard LaGravenese
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: James Newton Howard
Hrajú: Christoph Waltz, Hall Holbrook, Paul Schneider, Reese Witherspoon, Robert Pattinson

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sleduj 7 dní zdarma